Lansman Ocak Ayındaydı… Galaxy S24’ün Fotoğrafları Sızdı

Sızıntının en dikkat çeken yanı Oniks Siyahı, Mermer Grisi, Kobalt Menekşesi ve Amber Sarısından oluşan dört standart renk seçeneği sunmasıdır. Ayrıca Samsung Galaxy S23 FE’ye benzer şekilde belirli Samsung perakende kanallarına özel turuncu, yeşil ve mavi renkler de olacak.

Samsung Galaxy S24’ün tasarımı, Samsung Galaxy S23 ile aynı düz cama sahip ancak 6,1 inç yerine biraz daha geniş, 6,2 inçlik bir ekran içeriyor. Kenarlıklar dört tarafta da aynı görünüyor ancak kalınlığın azaltılıp azaltılmadığı belli değil. Akıllı telefonun alüminyum çerçevesi eskisinden daha düz görünüyor ve sağ tarafta ses seviyesi kontrol düğmesi ve güç düğmesi bulunuyor. Çerçevenin alüminyum alaşımdan yapıldığına inanılırken, yeni Titanyum gövde Samsung Galaxy S24 Ultra’ya özel.

Akıllı telefonun arkasında kayan lens tasarımında tanıdık bir üçlü kamera modülünü görebilirsiniz. Ancak Galaxy S24’ün arka kısmının hangi malzemeden yapıldığına dair bir bilgi yok, muhtemelen Gorilla Glass kullanılıyor. Ayrıca çerçeveyi karşılayan kenarlarda eğimli kenarlar var gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S24’ün teknik özellikleri, standart olarak Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle geldiğini gösteriyor; ABD dışındaki diğer pazarlar ise Exynos 2400’lü bir model alabilir. Temel modelin 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip olduğu doğrulandı. Ancak bazı ülkelerin 256GB’lık daha küçük bir depolama seçeneğine de sahip olacağına dair raporlar var.

Galaxy S24 ve Galaxy S24+’daki kameranın, 12 megapiksel ultra geniş açılı ve 10 megapiksel telefoto kamerayla tamamlanan aynı 50 megapiksel görüntü sensörüne sahip olması bekleniyor. İki modelin pil kapasiteleri daha büyük olacak, şarj hızları ise değişmeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir