Borsa İstanbul’da bugün en çok yükselen hisseler

BIST 100 endeksi, yeni haftaya alıcılı başladı. BIST 100, güne pozitif başladıktan sonra yükseliş ivmesi gün ortasına kadar devam etti. Öğleden sonraki işlemlerde yatay kalan endeks, kapanışa doğru günlük kazanımlarını korudu. Bugün 8.500 seviyesini test eden BIST 100, devam eden saatlerde kısmi bir düşüş gördükten sonra son saatte yüzde 1,4 civarında yükselişle 8.460 puan bandında hareket ediyor.

Borsa İstanbul’da bugün yüzde 5 değer artışına ulaşan ulaştırma öne çıkan sektör oldu. Ardından yüzde 3 bandında yükselen teknolojikobi ve bilişim sektörü geldi. Pozitif seyre rağmen banka ve sigorta, yüzde 1’in üzerinde değer kaybıyla negatif ayrışan sektörler oldu. Mali endeks, en yüksek işlem hacmine sahip olurken bankalardaki negatif seyir endeksin değer artışının yüzde 0,2 bandında kısıtlı kalmasına neden oldu.

BIST 100’de bugün en çok yükselen ve düşen hisseler

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında bugün en çok yükselenler şöyle sıralandı:

VESTL, MIATK, SDTTR, ALFAS, THYAO

Bugün BIST 100’de kapanışa doğru en çok gerileyen 5 hisse ise şu şekilde sıralandı:

SKBNK, YKBNK, ODAS, AKBNK, MGROS

Borsa İstanbul genelinde ise gün sonuna gelindiğinde 30’a yakın hisse tavan fiyatından işlem görüyordu. ISBTRSNPAM ve GARFA payları ise bugün BIST’te en çok düşen hisseler olarak kaydedildi.

Yurt dışı piyasalarında Asya’da Çin endeksleri dışında pozitif bir seyir vardı. Avrupa endeksleri, kapanışa doğru karışık seyrederken ABD endeksleri, haftaya hafif alıcılı yatay başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir