Ugandalı bakıcının Antakya’daki mutluluğu depremde yok oldu

Ugandalı Babirye Florence (31) Hatay’ın Antakya ilçesinde Haydar ve Merve Mursaloğlu çiftinin iki buçuk yaşındaki kızları Ada’nın bakıcılığını yapıyordu. Mursaloğlu ailesinin Akevler Mahallesi’nde bulunan Iraz Apartmanı’ndaki dairesinde aileyle birlikte yaşıyordu. Bir yıldır Ada’nın bakıcılığını yapan ve Mursaloğlu çiftinin yanında çok mutlu bir hayatı olan Florence, 6 Şubat’taki depreme Mursaloğlu ailesiyle yakalandı. Yıkılan Iraz Apartmanı’nın enkazından 5 gün sonra Florence’in cansız bedeni çıkarıldı.

Kimlik tespitinin yapılmasının ardından Ugandalı genç kadının cenazesi 11 Şubat’ta Narlıca mevkiindeki kimsesizler mezarlığında toprağa verildi. Bu arada Mursaloğlu ailesinin yakınları ise durumu Uganda’nın Türkiye Büyükelçiliği’ne bildirdi. Büyükelçilik yetkilileri, Uganda’daki ailesinin talebi üzerine Babirye Florence’nin cenazenin ülkesine gönderilmesi için harekete geçti. Ancak Babirye’nin ailesinin cenazeyi Uganda’ya getirecek parası yoktu. Bunun üzerine Uganda devleti ile Uganda’nın Türkiye Büyükelçiliği devreye girdi.

CENAZESİ ÜLKESİNE GÖNDERİLDİ

Gerekli yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından Antakya’dan alınan cenaze uçakla İstanbul’a getirildi. İstanbul Havalimanı’nda Uganda Büyükelçisi Nusura Tiperu’nun da katılımıyla düzenlenen törenin ardından da cenaze önceki gün ülkesine gönderildi. Büyükelçi Tiperu uçağa yüklenmeden önce Babirye’nin tabutu önünde saygı duruşunda bulundu.

Gözü yaşlı aile ise günlerdir bekledikleri kızlarının cenazesini dün teslim aldı. Babirye Florence’nin cenazesinin  doğup büyüdüğü ve halen ailesinin yaşadığı Lwengo şehrinde toprağa verileceği öğrenildi.

Babirye Florence sosyal medya paylaşımlarında Türkiye’de olmaktan ve Mursaloğlu ailesinin yanında çalışmaktan duyduğu memnuniyeti her fırsatta dile getiriyordu.

“HER ZAMAN HAYATTA OLMAKTAN ZEVK ALIYORUM”

31’inci yaşını kutladığı doğum gününde patronu Merve Mursaloğlu ile çektirdiği fotoğrafı paylaşan Florence, “Benim için yaptığın her şeye çok teşekkür ederim. Hayatımdan ve her zaman hayatta olmaktan zevk alıyorum. Tanrının lütfu sonsuza kadar benimle olsun. Bugün hayatımın en özel gününü kutluyorum. Kendime iyi ki doğdum” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan Mursaloğlu çifti ve kızları Ada’dan ise günlerdir haber alınamazken, yakınları ise arayışlarına devam ediyor. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir