ABD’de kayıp 2 genci arayan yetkililer 7 ceset buldu

“KAYIPLARI ARAMA ÇALIŞMALARIMIZI SONLANDIRDIK”

“Aradığımız kişileri bulduğumuza inanıyoruz.” diyen Rice, hayatını kaybeden gençlerin ailelerine başsağlığı dileğinde bulundu. Kesin kimlik tespitinin tıbbi raporların ardından açıklanacağını kaydeden Rice, “Kayıpları arama çalışmalarımızı sonlandırdık. Topluma yönelik herhangi bir tehdit durumunun olmadığına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

CİNSEL İSTİSMARDAN HÜKÜM GİYEN İSİM DE ARALARINDA

Rice, cesetleri bulunan kişilerin ölüm nedenlerine ilişkin açıklama yapmadı ancak bunlar arasında cinsel istismarcılıktan hüküm giyen ve arama yapılan evde yaşayan Jesse McFadden’in de bulunduğunu dile getirdi. Yetkililer, haklarında kayıp ilanı verilen Webster ve Brewer’in en son McFadden ile birlikte yolculuk yaparken görüldüklerinin rapor edildiğini aktardı. Mahkeme kaynaklarına göre, 2003 yılında tecavüz ve reşit olmayan kişilerle cinsel ilişki suçlamalarıyla tutuklanan McFadden, Ekim 2020’de serbest bırakılmıştı.

“KIZIMIN CANSIZ BEDENİ DE CESETLER ARASINDA”

Öte yandan, yerel bir televizyon kanalına konuşan Brittany Brewer’in babası, kızının cansız bedeninin de bulunan cesetler arasında olduğunu doğruladı. Kızının hafta sonu McFadden ailesiyle birlikte zaman geçirdiğini söyleyen baba, pazar günü eve dönmesi gereken Britanny’nin o günden beri kayıp olduğunu belirti.

Kaynak: AA / Murat Karadağ – Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir